Zieleniec

               Od niedawna zachwycam się moim przemienionym, odnowionym i tętniącym nowym życiem balkonem. 
            Dlatego aby nie "zaśmiecać" głównego wątku bloga - czyli papierowych plecionek, postanowiłam stworzyć ten oto kącik, w którym pragnę dzielić się z Wami tym małym bo małym,  ale dającym mi wiele radości zielonym mini-ogródkiem :):)
            Korzystając z okazji, że dziś pierwszy raz od wielu dni wyszło słonko pokazuję kwiatuszki, które już kwitną. 

          W tym roku na balkonie brakuje kolorystycznej konsekwencji... tzn. jest kolorowo, rosną roślinki w różnych kolorach, niestety pomyślałam o tym już po kupnie kwiatków, ale i tak jest uroczo :)  
W przyszłym roku szybciej przemyślę koncepcję balkonu i pewnie będzie jednobarwny. 

11.06.2013

Dziś kolejne zdjątka z balkonu, po deszczu ładnie rosną ziółka, miętę zrywałam już nie raz, liście suszę, a zimą rozkoszuję się ciepłą i jakże aromatyczną herbatą miętową - uwielbiam. Latem miętę używam głównie do napojów, wody z cytryną lub lemonką i miętą w upalne dni to prawdziwe orzeźwienie.
Używam dużo bazylii i oregano do sałatek, pomidorów, pizzy, nie mam niestety pomysłu na melisę i tymianek ale mam nadzieję, że i te zioła wykorzystam :)

Zaczynają kwitnąć goździki, jeden kwiatuszek już jest, inne pączki niebawem....  wszystkie trzy goździki miały być białe, jak widać niekoniecznie będą, aby chociaż jeden się trafił :)
No i jeszcze skalniakowa misa: 1 komentarz:

  1. Piękne kwiaty! Uwielbiam takie posty ze zdjęciami roślin! Będę odwiedzać Twój kącik!
    Pozdrawiam
    Magda:*

    OdpowiedzUsuń